Preloader Close
B O R C H E
borche.com.tr bir HASTEK Plastik Sistemleri markasıdır.

Sık Sorulan Sorular

 • 1. Ürünlerinizin garantisi var mıdır? Varsa garanti süresi nedir?

  Ürünlerimizin 1 yıl garanti süresi vardır.

 • 2. Ürünlerinizin garanti koşullarını olumsuz etkileyen faktörler neledir?

  Ürün kaynaklı olmayan, yetkili teknik servis harici montaj hataları, kullanım kaynaklı arızalar olarak değerlendirilmektedir. Ürün garantisi, ürün kullanım amacına uygun şekilde ve kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığında geçerlidir.

 • 3. Garanti sürem doldu, yedek parça nasıl temin edebilirim?

  Garanti süreniz dolduktan sonra Hastek Plastik Sistemleri ile iletişime geçerek, ücretli olarak yedek parça talebinde bulunabilirsiniz.

 • 4. Satın alma sonrasında makinelerin teslim süresi nedir?

  1000 tona kadar olan makinelerimiz stoklu olup, 7 iş günü içerisinde makinelerin teslimi ve devreye alımı tamamlanmaktadır. 1000 ton üstü plastik enjeksiyon makinelerimiz ise kısa termin sürelerinde teslim edilip devreye alım süreci tamamlanmaktadır.

 • 5. Satın aldığım ürünün arızalanması durumunda ne yapabilirim?

  Satın aldığınız ürün, imalatçı firması olan Borche ve Türkiye Yetkili Temsilcisi olarak Hastek Plastik Sistemleri\'nin garantisi ve güvencesi altındadır. Makinenizin arızalanması halinde [email protected] e-posta adresi üzerinden ya da 0212 671 60 50 telefon numarasından arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 • 6. Servis veya onarımla ilgili teknik konularda nasıl yardım alabilirim?

  Hafta içi 08.00 - 18.00 saatleri arasında cihazınızla ilgili tüm teknik sorularınızı ve taleplerinizi 0212 671 60 50 numaralı iletişim hattı, web sitemizde bulunan İletişim formu veya [email protected] e-posta adresimiz aracılığıyla bize iletebilirsiniz.

 • 7. Yedek parçalarınız orijinal midir?

  Tüm yedek parçalarımız orijinaldir.

 • 8. Makinenizi satın aldıktan sonra yedek parça ihtiyacının doğması halinde yedek parça temin edebiliyor musunuz?

  Hastek Plastik Sistemleri olarak, öncelikli amaçlarımızdan biri müşteri beklenti ve taleplerini hızlı bir şekilde karşılayarak "Mutlak Müşteri Memnuniyetini" her daim yüksek tutmaktır. Bu amaç doğrultusunda da yedek parça ürünlerimizde stoklu çalışmaktayız.

 • 9. Borche orijinal yedek parçaları kullanmanın avantajları nelerdir?

  Her bir parça diğer parçalarla uyumlu ve kusursuz bir biçimde çalışmak üzere tasarlanıp, geliştirilmiştir. Bu sebeple orijinal yedek parçalardan herhangi birinin, ilgili kriterleri karşılamayan bir parçayla değiştirilmesi, makinenin güvenliğini ve performansını etkileyebilir. Bu doğrultuda, Borche plastik enjeksiyon makinelerinde orijinal yedek parça kullanılması, makinenizin ömrünü ve performansını en üst düzeyde korur.

 • 10. Diğer markalara yedek parça hizmeti veriyor musunuz?

  Diğer markalarla yedek parçalarımız uyumlu olmadığı için hizmet veremiyoruz.

 • 11. Neden servo motorlu plastik enjeksiyon makinesi seçmeliyim?

  Makinede yüksek enerji tasarrufu çalışılıp, elektrik maliyetlerinizi düşürmek için servo motorlu plastik enjeksiyon makinesini tercih edebilirsiniz.

 • 12. Servo motorlu plastik enjeksiyon makinesinin sağladığı avantajlar nelerdir?

  Servo motorlu plastik enjeksiyon makineleri, düşük enerji maliyeti, yüksek hassasiyet, uzun ömürlü stabil çalışma prensibi ve daha hızlı üretim çevrim süresi gibi avantajlar sağlamaktadır.

 • 13. Çift plakalı plastik enjeksiyon makinesinin sağladığı avantajlar nelerdir?

  Çift plakalı plastik enjeksiyon makinesi, işletmede daha az yer işgali, makaslı makineye göre %30 elektrik tasarrufu, daha rejit ve hassas kilitleme sistemi, makaslı makineye göre bakım ve işletme maliyetinin az olması, kalıp açma mesafesi ve kalıp kalınlıklarının daha yüksek olması gibi avantajlar sunmaktadır.

 • 14. Makine seçimi yaparken makine tonajını hangi kriterlere göre belirlemeliyim?

  Makine tonajı, kalıp ölçüleri, ürün değerleri, hammadde cinsi ve gramajı, kalıptaki ürün göz adetlerine göre belirlenmelidir.

 • 15. Makine vida ölçüsünü belirlerken hangi kriterlere dikkat etmeliyim?

  Hammadde cinsi, ürün gramajı, plastik proses uygulaması, istenilen enjeksiyon hız ve basınç değerleri göz önünde bulundurularak makine vida ölçüsü belirlenmelidir.

 • 16. Borche plastik enjeksiyon makineleri hangi uygulama alanları için uygundur?

  Otomotiv, beyaz eşya, medikal, ambalaj, züccaciye, hırdavat, inşaat, yapı malzemeleri, endüstriyel temizlik ve ev gereçleri, mutfak ev gereçleri, kozmetik, ev ve ofis mobilyaları, elektrikli el aletleri vb. pek çok alanda uygulaması bulunan makinelerdir.

 • 17. Standart dışı makine ihtiyacının bulunduğu durumlarda ihtiyaca yönelik makine üretimi yapılmakta mıdır?

  Kendi kalıp ve uygulama prosesine göre istenilen teknik özellikte, standartın dışında esnek kabiliyetli makine üretilebilmektedir.